Skip to main content

DROŻDŻE WINIARSKIE

Drozdze winiarskie Kitzinger-Arauner
Drozdze winiarskie Kitzinger-Arauner
Drozdze do wina Vinoferm-Bioferm
Drozdze do wina Vinoferm-Bioferm
Drożdże winiarskie bayanus G995
Drożdże winiarskie bayanus G995
DROŻDŻE WINIARSKIE Olsztyn
Wine Complex

Drożdże winiarskie - szczepy drożdżowe

W ofercie sklepu AFB w Olsztynie znajdują się szlachetne drożdże winiarskie firmy Biowin, w postaci zawiesiny w specjalnym płynie ochronnym. 

Dostępne rasy drożdży Biowin: Burgund, Bordeaux, Malaga, Madera, Portwein, Tokay, Sherry, Sauternes, Uniwersalne, Miodowe. 

W przypadku drożdży w zawiesinie zalecane jest wstępne ich namnożenie. Zabieg ten określa się terminem - przygotowania szczepionki drożdży, innymi słowy matki drożdżowej. 

Drożdże aktywne do wina

Drożdży aktywnych nie trzeba namnażać. Wystarczy drożdże rozpuścić w 100ml wody o temperaturze od 20 do 30 st C., wymieszać i po 20 min wlewać do nastawu.

Uwaga: Drożdże aktywne uwadniamy bez pożywki. Pożywkę dodajemy do nastawu.

Drożdże aktywne dają nam komfort szybkiego i łatwego zadania do nastawu, są łatwe w przechowywaniu i skuteczne.

Posiadamy wiele rodzajów drożdży aktywnych m.in.: 

drożdże aktywne Bauyanus G995 

drożdże aktywne Enartis z killer factorem dedykowane do wina czerwonych i białych.

drożdże aktywne do miodów pitnych i cydrów

drożdże aktywne do wina firmy Kitzinger-Arauner oraz Vinoferm-Bioferm.

Szeroki zakres szczepów zadowoli każdego winiarza. 

Zestawy drożdży aktywnych winiarskich, mieszanki drożdży do win oraz zacierów owocowych.

Przykładowy pakiet drożdży winiarskich zawiera: drożdże, pożywki, enzymy - pektolaze, witaminy, mikroelementy. 

Zestawy drożdżowe są: 

łatwe - wystarczy wsypać mieszankę drożdżową do nastawu

szybkie - fermentacja  dzięki pożywkom jest bardzo burzliwa

skuteczne – drożdże potrafią osiągnąć stężenie alkoholu nawet do 18% 

W sklepie winiarskim AFB w Olsztynie posiadamy zestawy drożdży aktywnych: Aromatic Wine Complex, Aromatic Wine Compound, Turbo Fruit Spiritferm, Turbo Fruit Alcopure.

Wszystkie nasze produkty znajdziecie równeiż w sklepie internetowym czerwonygrzybek.pl

Pożywki winiarskie | Środki klarujące | Enzymy | Pirosiarczyn

Pożywka do drożdży jest to mieszanka mineralna, której głównym składnikiem jest fosforan diamonowy. Służy do prawidłowego rozwoju drożdży, które poza źródłem cukru potrzebują, także związków azotowych i fosforowych, w które ubogie są owoce naszego klimatu. Ze względu na ten fakt domowi winiarze powinni posiłkować się gotowymi zestawami pożywek zawierającymi te związki. Pożywki winiarskie wieloskładnikowe dla drożdży są używane do szybkiego startu fermentacji alkoholowej.  

Klarowanie wina domowego

Klarowin jest to bentonit sodowo-potasowy  skuteczny środek w postaci proszku do klarowania win i soków.

Do sklarowania wina można użyć środków klarujących dwuskładnikowych, które oczyszczą wino domowe 25l w ciągu 24 godzin takich jak: Superklar SpiritFerm, Turboklar Alcotec. W skład tych środków klarujących wchodzą zol krzemowy i chitosan.

 

Enzym Pektopol do wina ułatwia tłoczenie miazg i klarowanie soków owocowych. Enzymy rozluźniają strukturę miąższu efektem tego jest lepsze oczyszczenie moszczu i łatwiejsza filtracja.  Używając enzymów winiarskich osiągniemy większą wydajność wytłaczanej miazgi , łatwiejszy wyciek soku i tym samym zmniejszamy nanoszenie garbnikowych i gorzkawych substancji. 

Pirosiarczyn potasu, stoper fermentacji: środek chemiczny stosowany do stabilizacji nastawów i win oraz dezynfekcji. Stosowany przez winiarzy do odkażania naczyń i sprzętu potrzebnego do produkcji alkoholu.

Płatki dębowe do wina | tanina | mieszanki do wermutu | esencje do win

Wiórki dębowe, chipsy dębowe, płatki drzew owocowych, kostki dębowe.

Sprowadzane od jednego z największych producentów płatków dębowych w Europie. Produkowane są z najlepszych odmian francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie oraz dębów amerykańskich.  Przed procesem produkcji drzewo  jest naturalnie sezonowane na otwartej przestrzeni przez minimum 18 miesięcy.

Płatki dębowe są szeroko wykorzystywane w winnicach na całym świecie i posiadają unijne certyfikaty  do kontaktu z alkoholem.

Sposób użycia płatków dębowych.

Płatki dębowe dodajemy w ilości 2g-4g na 1L wina, destylatu, miodu pitnego, piwa etc. (ilość płatków powinna być dobierania indywidualnie w zależności od oczekiwanego efektu). Można również przygotować esencję dębową: 20g zalewamy 100ml spirytusu i odstawiamy na 5 tygodni. Tak przygotowaną esencję dodajemy do trunku do momentu uzyskania zadowalającego nas efektu.

Dostępne rodzaje płatków dębowych

Płatki dębowe naturalne,  w największym stopniu dodają tanin do wina oraz stabilizują kolor czerwonych win. Płatki te nadają delikatny charakter owocowy, oraz subtelny aromat drzewa i migdałów.

Płatki lekko lub średnio opiekane, w porównaniu do naturalnych, w mniejszym stopniu dodają tanin do wina, natomiast mocniej podkreślają moc wina, świeżość  i owocowość. Stabilizują kolor win czerwonych i podkreślają aromaty owoców użytych do produkcji wina.

Płatki mocno opiekane, podnoszą ogólny charakter i aromat wina, wzmagają kolor. Najlepiej nadają się do uzyskania efektu starego wina. Płatki dębowe mocno opiekane najlepiej nadają się do tworzenia własnych koniaków whisky, wódek dębowych i innych.

Tanina do wina nadaje winom piękną barwę, wzbogaca smak i strukturę wina.

Zioła do wermutu:  wyselekcjonowana mieszanka ziół do aromatyzowania win o ziołowo-korzennym smaku.

Kwasek cytrynowy do wina, węglan wapnia do wina i inne.

Sprzęt do fermentacji wina: Gąsiory, Balony do wina| Korki fermentacyjne | Wężyki

Gąsiory do fermentacji wina inaczej zwane balonami winiarskimi to pojemniki w których prowadzimy fermentację. Posiadamy gąsiory z wąską szyjką lub szeroką szyjką. Balony winiarskie dotępne w różnych rozmiarach od 5 l do 54 l w koszach plastikowych. Wstępną fermentacje w miazdze owocowej najlepiej prowadzić w pojemniku fermentacyjnym z kranikiem lub bez kranika. Korki fermentacyjne z otworem na rurkę fermentacyjną wykonane z korka lub silikonowe.

Wężyki do ściągania wina znad osadu lub rozlewu wina domowego do butelek. Szczotki do mycia balonów winiarskich można zagiąć i dopasować do nierówności gąsiora winiarskiego. Mieszadła winiarskie, lejki, sitka do lejków, pipety do wina domowego.

Prasy do owoców | Rozdrabniacze do owoców | Drylownice - czerwonygrzybek.pl

Prasy do wina - wyciskanie soku, moszczu owocowego

Prasy do wyciskani owoców ułatwiają uzysk soku. Posiadamy w sprzedaży prasy śrubowe oraz prasy ramowe. Do każdej prasy do owoców dodajemy siatkę nylonową na wytłoczyny owocowe. 

Rozgniatacze do owoców, rozdrabniacze do owoców to urządzenia, które rozdrabniają owoce typu jabłko , gruszka w celu łatwiejszego i wydajniejszego wytłoczenia soku za pomocą prasy do winiarskiej. 

Sokownik parowy ze stali nierdzewnej. Idealny do przygotowywania świeżego soku z winogron, śliwki, pigwy, czarnego buz, malin i gruszek. Pozostałości z wytwarzania soku można wykorzystać na przygotowanie różnego rodzaju przetworów m. in.: konfitur i dżemów. Sokownik ze stali nierdzewnej sprawdzi się również jako naczynie do gotowania na parze. 

Drylownice, worki do wyciskania soku, moszczu to sprzęt, który ułatwi każdemu winiarzowi wyrób wina domowego .

Zestawy do przygotowani wina domowego to idealny prezent dla naszych bliskich, którzy cenią smak i jakość spożywanych win domowych.

Wskaźniki do win: Winomierz | Cukromierz | Alkoholomierz - czerwonygrzybek.pl

Posiadamy szeroki zakres wskaźników do win domowych

Winomierze, cukromierze: cukromierze w  skali ballinga lub Specific Gravity.

Winomierze kapilarne

Termometry do przygotowywania serwowania wina.

Alkoholomierze w skali od 0% do 100%.

Alkoholomierze precyzyjne o skali od 70% -100%

Alkoholomierze z termometrem.

Refraktometr jest precyzyjnym przyrządem optycznym umożliwiającym ustalenie stężenia cukru w badanej cieczy. W sklepie AFB w Olszytnie posiadamy refraktometr w  skali BRIX 0-18% z ATC.

alkoholomierz Olsztyn
Sklep-Internetowy
cukromierz olsztyn
Refraktometr do wina Olsztyn

Butelkowanie wina - Butelki | Korki | Kapturki | Korkownice

Posiadamy w sprzedaży około 50 rodzajów butelek do win, nalewek, destylatów. Butelki do trunków domowych można korkować, kapslować lub zakręcać nakrętkami. Butelki na wino domowe  w różnych kolorach, butelki na miód pitny, butelki do szampana. Butelki ozdobne w słomkowym oplocie, w oplocie wiklinowym. Butelki na wino zdobione, butelki  kamionkowe. Butle i beczułki z kranikiem doskonałe na oficjalne przyjęcia, stoły wiejskie, wesela itp.

Korki do butelkowania wina domowego: korki naturalne szeroka gama wielkości i kształtów, korki aglomerowane, korki kolmatowane, korki walcowe, korki stożkowe, korki ozdobne do wina

Kapturki termiczne zakładane na szyjkę butelki spełniają wieloraką funkcję. Nie tylko poprawiają jej wygląd, ale również chronią korek. Ograniczają wymianę gazową między wnętrzem butelki a otoczeniem. W efekcie wino może dłużej i efektywniej leżakować. Do zabezpieczania zakorkowanej butelki służy również lak.

 

Do zakorkowania butelki korkiem walcowym służą korkownice. Posiadamy różne rodzaje: korkownice ręczne, młotkowe, dwuramienne, trójramienne, skrzynki drewniane, stojaki do win.

Inne artykuły do butelkowania i serwowania wina domowego: nalewaki do wina nakładane na butelki, nalepki na butelki dla winiarzy domowych. 

kapturki termokurczliwe do wina
korki z korka do wina

Beczki dębowe | Beczki szklane | Butelki z kranikiem | Serwowanie wina

Beczki dębowe do przechowywania i serwowania wina. Beczki dębowe do wina, destylatów, bimberku. Alkohol domowy leżakuje w beczkach dębowych w celu nabrania odpowiedniego koloru, cierpkości i aromatu. Tańszym zamiennikiem beczki dębowej są płatki dębowe. Posiadamy w sprzedaży szeroką gamę beczek dębowych w różnych pojemnościach idealne na oficjalne przyjęcia, wiejskie stoły wesela.

Beczułki szklane z kranikiem idealne do serwowani wina i destylatów na oficjalnych przyjęciach, stołach wiejskich, weselach itp. 

Butelki ozdobne w słomkowym oplocie, w oplocie wiklinowym. Butelki na wino zdobione, butelki  kamionkowe, butle z kranikiem.

Zestawy Prezentowe do wyrobu Wina, Cydru, Piwa - czerwonygrzybek.pl

Zestawy do przygotowani wina domowego to idealny prezent dla naszych bliskich, którzy cenią smak i jakość spożywanych win domowych.

Zestawy do wina, piwa  i cydrów.