Skip to main content

Destylacja | Bimber | Drożdże Gorzelnicze |

Aparat destylacyjny | Destylator | Kolumna Rektyfikacyjna | Alembik | Chłodnica | Deflegmator

 

Destylatory ze stali kwasoodpornej

Gotowe kompletne aparaty do destylacji wykonane w stali kwasoodpornej.

Klasyczne aparaty typu pot stille do nastawów owocowych lub wydajne kolumny rektyfikacyjne typu abratek lub inne.

Elementy do stworzenia własnej aparatury: odstojniki z kwasówki, chłodnice, termometry, przewody silikonowe, wypełnienia kolumny rektyfikacyjnej: sprężynki pryzmatyczne ze stali lub miedziane, pierścienie Raschiga, rurki szklane.

Przyjmujemy zamówienia na kompletne aparaty destylacyjne oraz podpowiadamy i służymy radą w projektowaniu.

Destylatory miedziane – Alembiki

Alembik nitowany i lutowany typu Łabędzia Szyja. 

Alembik ten składa  się z kilku części: 

nitowanego kotła z mosiężnymi uchwytami;

miedzianej głowicy połączonej z rurą (łabędzią szyją);

miedzianej chłodnicy.

Te klasyczne destylatory miedziane zawdzięczają swój wdzięczny i prosty design starym tradycjom mauretańskim i od dawien dawna są szeroko stosowane na  całym Półwyspie Iberyjskim  oraz w południowej Europie, chociaż zasięg stosowania alembików sięga całej już Europy. 

Destylatory szklane 

Kolby płaskodenne ze szlifem 45/40 o pojemnościach 6l, 10l, 20l 

Kolby płaskodenne stożkowe o pojemności 5l i inne. 

Kolby okrągłodenne, stożkowe, próżniowe, dwuszyjne, trzyszyjne - produkty na zmówienie. 

Aparaty destylacyjne z deflegmatorem, odstojnikiem, wejściem na szczycie kolumny ze szlifem, chłodnicą o długości od 400 do 700 mm

Wypożyczalnia sprzętu destylacyjnego

W naszym sklepie można wypożyczyć aparat destylacyjny w trzech wariantach 

Wypożyczalnia sprzętu do destylacji: 

1 dzień – 60zł

3 dni – 100zł

7 dni – 180zł

Alkoholomierz | Cukromierz | Wskaźnik zawartości alkoholu | Areometr

Sklep-Internetowy

Alkoholomierze w skali od 0% do 100%.

Alkoholomierze precyzyjne o skali od 70% -100%

Alkoholomierze z termometrem.

Winomierze, cukromierze, cukromierze w  skali ballinga lub Specific Gravity.

Drożdże Gorzelnicze | Drożdże do zacierów | Drożdże Turbo - czerwonygrzybek.pl

W sklepie w Olsztynie posiadamy drożdże gorzelnicze następujących producentów:

Drożdże gorzelnicze Coobra: Coobra6, Coobra7, Coobra8, Coobra 48 Puree, Coobra24, Coobra Rum, Coobra whisky z enzymami, Coobra MegaPack na 100l.

Drożdże gorzelnicze Alcotec: Alcotec Vodka Star, Alcotec24, Alcotec48 Alcotec Whisky.

Drożdże gorzelnicze Spiritferm: SpiritfermT3, Spiritferm24, Spiritferm Fruit z enzymem, Spiritferm XXL, Spiritferm Moskva, Spiritferm Extreme.

Drożdże gorzelnicze seria T: T3, T48.

Drożdże Alcopure: Turbo Fruit z enzymem pektolaza, Vodka Star, Vodka Pure, Turbo48 Pure,

Drożdże Gozdawa: Black Mamba, 1410, Drożdże 1410 na 100l.

W skład opakowania drozdzy gorzelniczych wchodzi:

wyselekcjonowane szczepy drożdży, które dają wysokie stężenie alkoholu nawet do 21%, pożywki i mikroelementy, enzymy. Standardowa paczka drożdży gorzelnianych wystarcza na 25l zacieru.

Zaprawki do wódki | Zaprawki do destylatów | Esencje smakowe | Esencje do bimbru | Esencje do wódki

Zaprawki do wódek gatunkowych i owocowych firmy Strands na  0,75l. Szeroki wybór smaków esencji wódek gatunkowych np.:  whisky, bourbon, gin, tequila, grappa, brandy, koniak, rum, absynt, likiery,  oraz esencje wódek owocowych np.: śliwowica, brandy wiśniowe, mandarynkowe, kokosowe, melonowe, jabłkowe, porzeczkowe, orzechowe, migdałowe, ziołowe i wiele innych.

Zaprawki do wódek gatunkowych i owocowych firmy BIOWIN opakowanie na 4l wódki: whisky, gin, tequila, rum, dębówka, wiśniowa, gruszkowa, staropolska, pigwowa, czekoladowa i wiele innych.

Mieszanki ziołowe, zestawy ziół do przygotowywania nalewek: unikalne mieszanki ziołowe lub owocowe do przyrządzenia 2 litrów nalewki np.:  Żubrówka, Żeńszeniówka, Złoty Korzeń, Benedyktynka, Dla Spokojności, Dla Zdrowotności, Dereniówka, Dzięgielówka, Gorzka Żołądkowa, Nalewka Miłosna, Nalewka Leśniczego, Sercowa, Rozgrzewająco, Przeciwgrypowa, Podnosząca odporność , Wino Grzane, Trojanka litewska i inne. Wszystkie zestawy ziołowe do nalewek są komponowane z polskich ziół, przypraw, kwiatów przez doświadczonego producenta zdrowej żywności z certyfikatami EKO.

Klarownie | Oczyszczanie | Filtracja - węglem aktywnym - czerwonygrzybek.pl

Klarowanie zacieru jest bardzo ważnym elementem w całym procesie. Nawet gdy zacier wydaje się być czysty na oko, należy go dobrze sklarować ponieważ niezauważalne drobiny obumarłych drożdży mogą być przyczyną niepożądanych posmaków w gotowym destylacie.

Do sklarowania zacieru najlepiej użyć środków klarujących dwuskładnikowych, które oczyszczą zacier 25l w ciągu 24 godzin takich jak: Superklar SpiritFerm, Turboklar Alcotec. W skład tych preparatów wchodzą zol krzemowy i chitosan.

Do sklarowania zacieru można użyć również środka używanego przez winiarzy np.: Klarowin, Bentonit.

Oczyszczanie gotowego destylatu węglem aktywnym:

Węgiel służący do filtrowania / oczyszczania wody lub destylatów, w wyniku czego otrzymany płyn jest super czysty (w smaku i zapachu).Najkorzystniej przeprowadzać proces oczyszczania alkoholu gdy jego moc nie przekracza 45%, ponieważ im wyższa zawartość alkoholu, tym trudniej oddzielić z niego zanieczyszczenia. Dodatkowo przy użyciu węgla aktywnego temperatura alkoholu powinna być jak najniższa. Ogólnie przyjmuje się, że do oczyszczenia 1 litra spirytusu stosuje się 50g węgla aktywnego.

Sposoby użycia węgla aktywnego:

1) można wsypać odpowiednią ilość węgla aktywnego do pojemnika z destylatem lub inną cieczą i pozostawić na kilka dni często mieszając ( kilka razy dziennie)

2) użyć kolumny filtracyjnej, tuby filtracyjnej szklanej lub z stali kwasoodpornej, którą wypełniamy węglem aktywnym i przez taki filtr przelewamy destylat.

Beczki dębowe | Płatki dębowe | Wiórki dębowe - czerwonygrzybek.pl

Beczki dębowe do wina, destylatów, bimberku. Alkohol domowy leżakuje w beczkach dębowych w celu nabrania odpowiedniego koloru, cierpkości i aromatu. Tańszym zamiennikiem beczki dębowej są płatki dębowe. 

Posiadamy w sprzedaży szeroką gamę beczek dębowych w różnych pojemnościach.

Płatki dębowe francuskie i amerykańskie.


Wiórki dębowe, chipsy dębowe, płatki drzew owocowych, kostki dębowe.

Sprowadzane od jednego z największych producentów płatków dębowych w Europie. Produkowane są z najlepszych odmian francuskich dębów wykorzystywanych w bednarstwie oraz dębów amerykańskich.  Przed procesem produkcji drzewo  jest naturalnie sezonowane na otwartej przestrzeni przez minimum 18 miesięcy.

Płatki dębowe są szeroko wykorzystywane w winnicach na całym świecie i posiadają unijne certyfikaty  do kontaktu z alkoholem.

Sposób użycia płatków dębowych.

Płatki dębowe dodajemy w ilości 2g-4g na 1L wina, destylatu, miodu pitnego, piwa etc. (ilość płatków powinna być dobierania indywidualnie w zależności od oczekiwanego efektu). Można również przygotować esencję dębową: 20g zalewamy 100ml spirytusu i odstawiamy na 5 tygodni. Tak przygotowaną esencję dodajemy do trunku do momentu uzyskania zadowalającego nas efektu.

Dostępne rodzaje płatków dębowych

Płatki dębowe naturalne,  w największym stopniu dodają tanin do wina oraz stabilizują kolor czerwonych win. Płatki te nadają delikatny charakter owocowy, oraz subtelny aromat drzewa i migdałów.

Płatki lekko lub średnio opiekane, w porównaniu do naturalnych, w mniejszym stopniu dodają tanin do wina, natomiast mocniej podkreślają moc wina, świeżość  i owocowość. Stabilizują kolor win czerwonych i podkreślają aromaty owoców użytych do produkcji wina.

Płatki mocno opiekane, podnoszą ogólny charakter i aromat wina, wzmagają kolor. Najlepiej nadają się do uzyskania efektu starego wina. Płatki dębowe mocno opiekane najlepiej nadają się do tworzenia własnych koniaków whisky, wódek dębowych i innych.

Sprzęt laboratoryjny do destylacji | Chłodnice | Deflegmatory | Odstojniki | Kolby | Destylatory - czerwonygrzybek.pl

Sprzęt laboratoryjny do destylacji

Chłodnice, deflegmatory, odstojniki, kolby, destylatory

Artykuły laboratoryjne do destylacji ze szkła hartowanego.

Destylatory szklane oraz elementy szklane laboratoryjne do destylacji:

Kolby płaskodenne stożkowe i kuliste, okrągłodenne, stożkowe, próżniowe, dwuszyjne, trzyszyjne ze szlifem 45/40 lub bez, w rozmiarach 1l, 2l, 3l, 5l, 10l, 20l.

Elementy aparatów destylacyjnych takie jak: chłodnice spiralne, deflegmatory, odstojniki i inne.

Menzurki szklane i plastikowe w różnych rozmiarach, termometry laboratoryjne, szklane lejki do cieczy i artykułów sypkich, zlewki i pojemniki do odmierzania i wiele innych.

Butelkowanie domowych alkoholi - czerwonygrzybek.pl

Posiadamy w sprzedaży około 50 rodzajów butelek do win, nalewek, destylatów. Butelki do trunków domowych można korkować, kapslować lub zakręcać nakrętkami.

Posiadamy kompletne zestawy do butelkowania: butelka, nalepka, lak, kapturek termokurczliwy, korki, korkownice, skrzyneczki drewniane prezentowe i wiele innych

Sprzęt do destylacji - czerwonygrzybek.pl

Wąż silikonowy: Dostępne rozmiary: 8/10, 10/12, 12/15 cm. Wykonany z silikonu czyli tworzywa dopuszczonego do kontaktu z art. spożywczymi i odpornego na wysoką temperaturę. Wężykiem tym wykonujemy wszystkie podłączenia przed destylatorem. Śmiało można go również stosować jako wężyk do ściągania wina.

Wiadro plastikowe, białe, przeznaczone do wstępnej fermentacji owoców, zacierów. Wiadro charakteryzuje wysoka jakość, estetyka, wytrzymałość, wszelkie załamania i kąty są zaokrąglone co znacznie ułatwia mycie. W komplecie znajduje się pokrywka. Wiadra posiadają atesty PZH i zostały wykonane zgodnie z normą ZN-97/PTSI/055-33. Pojemność 30l.

ZAPRASZAMY DO SKLEPU AFB w Olsztynie oraz Sklepu Internetowego - czerwonygrzybek.pl

Jeśli nurtują Cię pytania:

Jak zrobić destylator 

Jak oczyścić destylat

Cukrówka - przepisy 

Co potrzeba do zrobienia domowej whisky

Gdzie kupić destylator w Olsztynie

Gdzie kupić zaprawki do alkoholu w Olsztynie

Gdzie kupić drożdże gorzelnicze w Olsztynie

Czy macie Sklep internetowy ?

Akcesoria do destylacji - czerwonygrzybek.pl

Alkoholomierz - cukromierz, balingomierz, winomierz
Śrutownik do słodów jęczmiennych do przygotowania whisky, burbon
Butelkowanie domowy nalewek, destylatów - butelki nakrętki, nalepki
Prasy do owoców, rozdrabniarki
Lejki, sitka, pojemniki fermentacyjne do fermentowania cukrówek
Filtrowanie, oczyszczanie - sączki i filtry papierowe, lejki z sitkami, worki filtracyjne, węgiel aktywny - kolumny filtracyjne
Wężyki do obcągu wina, rurki fermentacyjne, wężyki silikonowe, wężyki pcv, igielitowe
Termometry do wina domowego, do piwa domowego, do destylatów, do potraw
Beczki dębowe do przechowywania wina, whisky, burbon, piwa
Esencje, zaprawki do wódek