Skip to main content

Brewkit do piwa | Ekstrakt słodowy | Podpiwek - czerwonygrzybek.pl

Brewkit do wyrobu piwa domowego to koncentrat słodowy nachmielony w odpowiednim stylu piwnym. Brewkity dostarczane przeważnie w puszcze wystarczają do przygotowania 20l piwa domowego. Sklep AFB w Olsztynie posiada szeroki wybór brewkitów firmy Coopers, Gozdawa, Buldog i innych.

Ekstrakty słodowe jest to zagęszczony wyciąg ze słodu w postaci gęstego syropu. Podobnie jak brewkit dostarczany jest w puszce. Warząc piwo domowe  z ekstraktu mamy większy wpływ na jego goryczkę, ponieważ sami musimy nachmielić ekstrakt. Ekstrakt słodowy dodawany może być także do piw warzonych z procesem zacierania.

Surowce niesłodowane dodaje się do piwa domowe, by wpływać na jego właściwości takie jak smak, kolor czy pienistość. Miód, owoce, przyprawy korzenne, kawa zbożowa, kukurydza, ryż, płatki owsiane, skórki cytrusów do piw belgijskich.

Podpiwek kujawski, podpiwek łódzki, podpiwek staropolski to napój piwo podobny o niskiej zawartości alkoholu do 1,5% idealnie gaszący pragnienie w upalne dni.

Drożdże piwowarski - czerwonygrzybek.pl

Posiadamy w ciągłej sprzedaży ponad 30 rodzajów drożdży. 

Drożdże piwowarskie firmy Fermentis górnej i dolnej fermnetacji: Safale S-04, Safale US-05, Saflager S-23, Saflager W-34/70, Safbrew T-58, Safbrew S-33, Safbrew WB-06, Safbrew™ BE-256.

Drożdże do piwa firmy Mauribrew: Ale 514, Draught, Weiss, Lager497

Drożdże dla piwowara firmy Lallemand: Belle Saison, Munich, Nottingham, BRY-97, CBC-1, Abbaye, London ESB 

Drożdże piwowarskie Mongrove Jack's 

Drożdże piwowarskie firmy Gozdawa

 

Drożdże do picia stosowane również w celach kosmetycznych na włosy, na trądzik, na odchudzanie, na anemie.

Chmiel

W sklepie AFB posiadamy szeroką gamę chmieli aromatycznych i goryczkowych do piwa. koło 20 rodzajów chmielu 

Posiadamy około 20 rodajów chmieli. Przykładowe chmiele do piwa w ciągłej sprzedaży: Citra, Columbus, Amarillo, Cascade, Equinox, Chinook, Mosaic, Sorachi Ace, Saaz,  Marynka, Lubelski, EKG, Teettnanger, Sybilla, Sladek, Iunga itp

Chmiel granulowany  pakowany jest w torebki  25g, 30g lub 100g nie przepuszczające powietrza i światła dzięki temu chmiel dłużej zachowuje swoje walory.

Chmiele przechowujemy w lodówce dzięki czemu klient otrzymuje świeży i aromatyczny produkt bez wad.

Chmiel stosowany jest również przy wyrobie podpiwka domowego lub do przygotowywania herbatek uspokajających lub moczopędnych. 

 

 

Sprzęt do zacierania i fermentacji piwa domowego - czerwonygrzybek.pl

Refraktometr Olsztyn
Fermentor stożkowy - Fast Ferment

Garnek do zacierania brzeczki o pojemności od 15-30l to inaczej kocioł zacierny  w którym będziemy prowadzić proces zacierania i warzenia piwa domowego. 

 

Termometr dla piwowara domowego to jeden z najważniejszych narzędzi pomiarowych. Skala termometra piwowarskiego powinna być w zakresie od 10 do 100 stopni.

Termometr służy piwowarowi do pomiaru przerw w procesie zacierania, przygotowania startera drożdżowego lub ustalenia temperatury fermentacji.

Curomierz, Balingomierz - wskaźnik zawartości cukru służy do pomiaru stężenia cukrów w roztworze. W trakcie fermentacji drożdże przerabiają cukry na alkohol, więc stężenie cukrów wyrażone w stopniach Balinga (°Blg) spada. Znając wartość początkową i końcową zawartości cukru możemy wyliczyć zawartość alkoholu.

Refraktometr jest precyzyjnym przyrządem optycznym umożliwiającym ustalenie stężenia cukru w badanej cieczy. W sklepie AFB w Olszytnie posiadamy refraktometr w  skali BRIX 0-18% z ATC.

Pojemnik fermentacyjny z kranikiem lub bez z wygodną miarką, pokrywką z otworem na rurkę fermentacyjną. Fermentor można zastąpić balonem do wina.

Kadź filtracyjna służy do oddzielania młóta, czyli łusek z ziaren słodu, od zacieru. Przeważnie to wkład do  pojemni fermentacyjny z dziurkami 

Chłodnica zanurzeniowa do brzeczki do szybkiego schłodzenia brzeczki po procesie warzenia do temperatury odpowiedniej do zadania drożdży piwowarskich.

Śrutownik służy do rozdrabniania słodu. Posiadamy kilka rodzajów śrutowników do słodów: śrutownik stołowy, śrutownik walcowy, gniotownik.  

Akcesoria przydatne w procesie zacierania i warzenia piwa domowego: siateczka do chmielenia, chochla do mieszania brzeczki,  pipeta do pobierania próbek, reduktor osadów, menzurka przydaje się gdy chcemy sprawdzić zawartość cukrów w piwie, suszarka i sterylizator do butelek, miarka do cukru, glukozy, ekstraktu słodowego.

Sprzęt do butelkowania piwa domowego: kapslownice dwuramienna Greta, Eterna, kapslownice  stołowe, kapsle, nalepki na butelki, wężyki, kraniki, rurki do rozlewu piwa do butelek – zaworek grawitacyjny do piwa

Sprzęt laboratoryjny do piwa: kolby płaskodenne, stożkowe do przygotowania startera drożdżowego, szalki Petriego, menzurki, mieszadła, pipety, zlewki, miarki, listki do mierzenia ph i inne artykuły piwowarskie 

Cydr – cider, piwo jabłkowe, jabłecznik - czerwonygrzybek.pl

Cydr domowy fermentujemy i butelkujemy jak piwo. W sklepie w Olsztynie posiadamy artykuły do wyrobu cydru: drożdże do cydru, zestawy do cydru, koncentraty do cydru.

ZAPRASZAMY DO SKLEPU W OLSZTYNIE I INTERNETOWEGO - CZERWONYGRZYBEK.PL

Jeśli nurtują Cię pytania:

Jak zrobić piwo domowym sposobem ? 

Co potrzeba do zrobienia piwa domowego samemu?

Ile trzeba czekać na piwo z koncentratu ?

Czy zrobienie piwa domowego jest trudne ?

Przepisy na piwo domowe ?

Podpiwek smak młodości jak zrobić ?

Zapraszamy do sklepu AFB w Olsztynie. Służymy radą i  pomocą w zakładaniu browaru domowego.